Marsa Alam

 VIDEO   

Potápanie: Korytnačky
Potápanie: Koraly
Potápanie: Žraloky
Potápanie: Delfíny
Potápanie: Lamantíny
Potápanie: Elphinstone
Hotely
Oblasť, okolie
 

 KORALOVÉ ÚTESY   

Celá línia egyptského pobrežia je popretkávaná koralovými útesmi nesmiernej prírodnej hodnoty, ktoré tvoria neobyčajné miesto objavovania krás podmorského sveta. Tu si spomenieme významné koralové útesy v okolí Marsa Alam. - viac
 
náboženské stavby Marsa Alam
 

 MIESTA V OKOLÍ   

Nezostávajme len pri Marsa Alam. Trochu sa pozrieme aj na mestečko El Quseir alebo Port Ghalib. Obe sa nachádzajú severnejšie od strediska Marsa Alam a obe sú niečím zaujímavé. Prípadne dlhšie smerom na západ nájdete aj známe nálezisko Luxor.

 

 

Potápanie v Marsa Alam
 
 RADY NÁVŠTEVNÍKOM

Niekoľko krátkych ale stručných, jasných a dôležitých informácií na jednom mieste predstavia Marsu Alam z hľadiska turistického. Informácie, ktoré ocenia neskúsení turisti predstavujú súhrn základných vlastností, pokynov a faktov. Mnohé z nich sú platné skôr pre celý Egypt a ne len oblasť okolia Marsa Alam. - viac  

 
 REKLAMÝ PRIESTOR
 
 PARTNER STRÁNOK

Cestovanie.biz server o cestovaní
TIP: Recenze a fotky Marsa Alam

Ďalší partneri a cestovné kancelárie >>>

 

 

 EL QUSEIR - MARSA ALAM   

El Quseir
Mesto El Quseir, alebo tiež uvádzané ako El Kosser je postavené na mieste dávnejšej malej rybárskej osady, podobne ako to je v prípade Marsa Alam. Lenže z mestečka El Quseir sa stalo dovolenkové miesto až po dlhšej jeho vlastnej histórií v ktorej figurovalo ako neustále sa rozpínajúca dedinka až na podobu mesta s vlastným prístavom a blízkosťou letiska. Turistický ruch sa tu naozaj rapídne zvýšil práve vďaka letisku. Už v prvom roku prevádzky letiska mierili obchodníci a vyhľadávači obchodných príležitostí túto lokalitu, aby objavili ich možnosti a svojich budúcich partnerov. Pred pár rokmi by sme naozaj nazvali El Quseir dedinkou, dnes je však mestečko, za čo vďačí práve hotelovým rezortom.

El Quseir sa nachádza 160 kilometrov južnejšie od Hurghady pri pobreží Červeného mora. Nachádza sa asi v polovici celej pobrežnej východnej plochy egyptského územia od Červeného mora po Suezský záliv. V glóbusovom pohľade je lokalita historicky významných miest ako Luxor a Théby na rovnakej výške. V meste je len málo pozostatkov z histórie starovekého Egypta, ale za to v ňom môžete nájsť napríklad starú mešitu z 12. storočia, niekoľko novších mešít, staršie štvrte a stáročiami rozpadnuté obydlia. Už v dobe faraónov sa toto miesto využívalo pre významný prístav, z ktorého neskôr do celého Egypta. V 19. storočí tu napríklad postavili nemocnicu slúžiacu aj pre potreby pútnikov, ktorí smerujú do Mekky z južných častí Egypta a ostatných krajín. Nuž a tak ako je lákadlom v Marsa Alam more, aj tu sa môžete kochať krásnymi prírodnými scenériami a bohatstvom z rúk Matky prírody.


Zväčšiť mapu
 

 

 EGYPT a MARSA ALAM
Všetky práva vyhradené © 2010 MARSAALAM.eu - CESTOVANIE.biz  - kontakt: marsaalam*cestovanie.biz - osobné údaje
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie a akúkoľvek ďalšiu distribúciu, sa zakazuje. All right reserved, all uses of published materials are prohibited. Any next distributions and reproduction of any materials without knowledge and agrees of authors is prohibited. Práca a snaha na tejto stránke je venovaná Lukezke.