Marsa Alam

 VIDEO   

Potápanie: Korytnačky
Potápanie: Koraly
Potápanie: Žraloky
Potápanie: Delfíny
Potápanie: Lamantíny
Potápanie: Elphinstone
Hotely
Oblasť, okolie
 

 KORALOVÉ ÚTESY   

Celá línia egyptského pobrežia je popretkávaná koralovými útesmi nesmiernej prírodnej hodnoty, ktoré tvoria neobyčajné miesto objavovania krás podmorského sveta. Tu si spomenieme významné koralové útesy v okolí Marsa Alam. - viac
 
náboženské stavby Marsa Alam
 

 MIESTA V OKOLÍ   

Nezostávajme len pri Marsa Alam. Trochu sa pozrieme aj na mestečko El Quseir alebo Port Ghalib. Obe sa nachádzajú severnejšie od strediska Marsa Alam a obe sú niečím zaujímavé. Prípadne dlhšie smerom na západ nájdete aj známe nálezisko Luxor.

 

 

Potápanie v Marsa Alam
 
 RADY NÁVŠTEVNÍKOM

Niekoľko krátkych ale stručných, jasných a dôležitých informácií na jednom mieste predstavia Marsu Alam z hľadiska turistického. Informácie, ktoré ocenia neskúsení turisti predstavujú súhrn základných vlastností, pokynov a faktov. Mnohé z nich sú platné skôr pre celý Egypt a ne len oblasť okolia Marsa Alam. - viac  

 
 REKLAMÝ PRIESTOR
 
 PARTNER STRÁNOK

Cestovanie.biz server o cestovaní
TIP: Recenze a fotky Marsa Alam

Ďalší partneri a cestovné kancelárie >>>

 

 

 LODIARSTVO V EL QUSEIR - MARSA ALAM   

Lodiarstvo (El Quseir)
Lodiarstvo má v El Quseir dlhoročnú históriu. Už v časoch faraónov tu boli lodenice, vyrábajúce lode tradičným spôsobom, dlho sa nemeniacim až do nedávna, kedy tento druh výroby upadá do zabudnutia. Azda až väčšina plavidiel, ktoré z Egypta vyplávali, boli postavené na súši práve tu. S typickým tradičným výzorom sú lode známe katyra, ktoré sa tešili obľube medzi rybármi alebo lovcami perál. Ešte donedávna, ak potápači vychádzali na more na drevenom tradičnom člne, zrejme to bol čln práve z rúk majstrov z Quseiru. Lode vychádzajú do dnes na more s jednou alebo ďalšími loďami a spoločne chytajú ryby. Väčšie známe charakteristické lode zvané cambuk sa tiež hojne vyrábali v El Quseire.

Za čias faraónov boli miestne lode vysielané do Orientu a do južnej Ázie, odkiaľ dovážali koreniny a iný tovar. Dnes na slávnu lodiarskú históriu v El quseire pripomína aspoň tá loď nižšie spolu s pamätnými tabuľami.

Lode a lodenice
 

 

 EGYPT a MARSA ALAM
Všetky práva vyhradené © 2010 MARSAALAM.eu - CESTOVANIE.biz  - kontakt: marsaalam*cestovanie.biz - osobné údaje
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie a akúkoľvek ďalšiu distribúciu, sa zakazuje. All right reserved, all uses of published materials are prohibited. Any next distributions and reproduction of any materials without knowledge and agrees of authors is prohibited. Práca a snaha na tejto stránke je venovaná Lukezke.