Marsa Alam

 VIDEO   

Potápanie: Korytnačky
Potápanie: Koraly
Potápanie: Žraloky
Potápanie: Delfíny
Potápanie: Lamantíny
Potápanie: Elphinstone
Hotely
Oblasť, okolie
 

 KORALOVÉ ÚTESY   

Celá línia egyptského pobrežia je popretkávaná koralovými útesmi nesmiernej prírodnej hodnoty, ktoré tvoria neobyčajné miesto objavovania krás podmorského sveta. Tu si spomenieme významné koralové útesy v okolí Marsa Alam. - viac
 
náboženské stavby Marsa Alam
 

 MIESTA V OKOLÍ   

Nezostávajme len pri Marsa Alam. Trochu sa pozrieme aj na mestečko El Quseir alebo Port Ghalib. Obe sa nachádzajú severnejšie od strediska Marsa Alam a obe sú niečím zaujímavé. Prípadne dlhšie smerom na západ nájdete aj známe nálezisko Luxor.

 

 

Potápanie v Marsa Alam
 
 RADY NÁVŠTEVNÍKOM

Niekoľko krátkych ale stručných, jasných a dôležitých informácií na jednom mieste predstavia Marsu Alam z hľadiska turistického. Informácie, ktoré ocenia neskúsení turisti predstavujú súhrn základných vlastností, pokynov a faktov. Mnohé z nich sú platné skôr pre celý Egypt a ne len oblasť okolia Marsa Alam. - viac  

 
 REKLAMÝ PRIESTOR
 
 PARTNER STRÁNOK

Cestovanie.biz server o cestovaní
TIP: Recenze a fotky Marsa Alam

Ďalší partneri a cestovné kancelárie >>>

 

 

 LUXOR   

Luxor
Obľúbeným býva výlet do Luxoru. Odchádza sa zväčša skoro ráno autobusom priamo na miesto. Výlet je na celý deň a hotely by mali pripraviť balíčky s jedlom, pokiaľ nestíhate raňajky. Na tieto možnosti sa informujte vopred u delegáta, alebo na recepcii hotela. Samozrejme, že niečo také je nutné aj ohlásiť vopred. Výlet umožňuje nahliadnuť do legendárnej histórie staroegyptskej architektúry.

Memnonove kolosy
Prechádzate po západnom brehu Nílu, kde sa nachádzajú aj ďalšie významné pamiatky ako Memnonove kolosy, dve samostatne stojace sochy, v okolí ktorých stálo viacero stavieb a až ku kolosom viedla dláždená cesta. Ide o dve veľké coyh, ktoré akoby stáli opustené už niekoľko tisícročí, kýmk všetko okolo nich sa rozpadlo, im zostalo aspoň telo v pôdovnej polohe, keď už tvár je poškodená. Aj tak však archeológovia zistili, že ide o konkrétneho panovníka Amenhotepa III aby strážil v dvojsoší kráľovské pohrebisko oproti. Na trónoch sôch je dodnes pozorovateľné zobrazenie hieroglyfov a zobrazenia rastlín.

Údolie kráľov
Ďalej je tu Údolie kráľov, významná pamiatka, ktorá je v skutočnosti miestom vášho výberu – sami si vyberiete, do ktorých troch hrobiek sa pozriete na svoj vstupný lístok. Na výber je totiž z niekoľkých a na jeden vstupný lístok je možné navštíviť celkom tri. Môže sa celkom stať, že vám unavený návštevník podaruje svoj neprepadnutý a môžete sa kochať ďalej. Nie každého baví prechádzať sa po starých objavených hrobkách vytesaných hlboko v skalách, do ktorých sa prechádza neraz aj krkolomnou cestičkou a dlhou chodbou. Tieto priestory strážia vždy domorodci. Nemusí ísť o uniformovaného člena stráže. Tých majú najmä hrobky takých vládcov ako je Ramese II, Seti II a podobne. Majte na pamäti, že fotografovanie v hrobkách je prísne zakázané. Je za to pokuta, fotografie musíte zmazať, alebo vám ich sám strážnik zmaže nehľadiac na iné zábery. Ide o pravidlo, na ktoré ste aj upozornení, preto za jeho porušenie môžete o fotoaparát aj prísť. Zážitok je to ale naozaj pekný najmä pre fakt, že môžete celkom sám sa vydať k tým hrobkám, ktoré vidieť naozaj chcete a pokúsiť sa ich zapamätať aspoň vo vlastnej hlave.

Chrám kráľovnej Hatšepsut
Ďalším lákadlom a významnou pamiatkou je chrám kráľovnej Hatšepsut. Ten bol pôvodne pristavaný k strmej skale a čiastočne vybudovaný aj v nej. Na mieste, kde chrám stál, ho vša nebolo možné zachovať, preto bol presunutý. Je tvorený celkovo troma terasami, v strede ktorých dominuje prístup hore miernym svahom až k schodom. Dá sa pokračovať až na nádvorie, ktoré však už ďalej nie je prístupné. Nádherný chrám dala postaviť samotná kráľovná, podľa ktorej sme ho pomenovali až my. Oslovovala sa titulom faraón a bola dcérou Thutmosa I. Jej hrob sa našiel v Údolí kráľov. Celá oblasť chrámu kráľovnej Hatšepsut je poznačená krvavou tragédiou, kedy teroristi postrieľali tvrdou paľbou niekoľko zahraničných turistov. Medzi nimi turisti z nemecky hovoriacich krajín. Táto tragédia pozmenila bezpečnostné podmienky v oblasti, a zostrila kontroly. Miesto neustále monitorujú ozbrojené hliadky.
 

 

 EGYPT a MARSA ALAM
Všetky práva vyhradené © 2010 MARSAALAM.eu - CESTOVANIE.biz  - kontakt: marsaalam*cestovanie.biz - osobné údaje
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie a akúkoľvek ďalšiu distribúciu, sa zakazuje. All right reserved, all uses of published materials are prohibited. Any next distributions and reproduction of any materials without knowledge and agrees of authors is prohibited. Práca a snaha na tejto stránke je venovaná Lukezke.