Marsa Alam

 VIDEO   

Potápanie: Korytnačky
Potápanie: Koraly
Potápanie: Žraloky
Potápanie: Delfíny
Potápanie: Lamantíny
Potápanie: Elphinstone
Hotely
Oblasť, okolie
 

 KORALOVÉ ÚTESY   

Celá línia egyptského pobrežia je popretkávaná koralovými útesmi nesmiernej prírodnej hodnoty, ktoré tvoria neobyčajné miesto objavovania krás podmorského sveta. Tu si spomenieme významné koralové útesy v okolí Marsa Alam. - viac
 
náboženské stavby Marsa Alam
 

 MIESTA V OKOLÍ   

Nezostávajme len pri Marsa Alam. Trochu sa pozrieme aj na mestečko El Quseir alebo Port Ghalib. Obe sa nachádzajú severnejšie od strediska Marsa Alam a obe sú niečím zaujímavé. Prípadne dlhšie smerom na západ nájdete aj známe nálezisko Luxor.

 

 

Potápanie v Marsa Alam
 
 RADY NÁVŠTEVNÍKOM

Niekoľko krátkych ale stručných, jasných a dôležitých informácií na jednom mieste predstavia Marsu Alam z hľadiska turistického. Informácie, ktoré ocenia neskúsení turisti predstavujú súhrn základných vlastností, pokynov a faktov. Mnohé z nich sú platné skôr pre celý Egypt a ne len oblasť okolia Marsa Alam. - viac  

 
 REKLAMÝ PRIESTOR
 
 PARTNER STRÁNOK

Cestovanie.biz server o cestovaní
TIP: Recenze a fotky Marsa Alam

Ďalší partneri a cestovné kancelárie >>>

 

 

 POTÁPANIE - MARSA ALAM   

Potápanie
Červené more je vyhlásené ako ideálne miesto pre potápanie a každoročne tak priláka naozaj množstvo ľudí len kvôli ponorom a šnorchlovaniu. Marsa Alam je preto nezabudnuteľným miestom pre potápačov amatérov aj skúsených profesionálov. Najmä oblasť niektorých koralových útesov, kde možno naraziť pri potápaní aj na vraky lodí, je skutočným rajom pre podmorský život. Plno rybiek rôznych farieb, druhov aj spôsobu života sa strieda s množstvom druhov koralov a sasaniek, ktoré nehybne, alebo plápolajúc v prúde vody tvoria často útočisko menším vodným dvorom, krabom a rybkám. V oblastiach ďalej od brehov nie je ojedinelý ani žralok alebo delfíny. Keďže potápanie tvorí asi najlákavejšiu turistickú atrakciu v Marsa Alam, je priam až nutnosťou sa venovať aj priamo jemu. Ak smerujete do Marsa Alam a nemáte skúseností s potápaním, nič to, veď aj na to sú tu špecializované kurzy. Rovnako tak tu funguje požičovňa potápačskej výstroje. Informácie o týchto službách je možné získať priamo u svojho delegáta, alebo na internete nájdete viacero poskytovateľov potápačských služieb aj zo susedného Poľska, Nemecka a podobne.

Teploty vody v priemere: 24°C Január – 32°C August
Odev pre potápanie: pre zimné mesiace až po apríl je odporúčaný 5 milimetrový neoprén telu aj hlave. V letných mesiacoch stačí 3 mm.
Čas:
obdobie zvýšeného planktónu býva na jar, kedy môže byť voda menej priezračná. Inak je Marsa alam vhodné pre celoročné potápanie.
Vodný život:
Nachádza sa tu niekoľko druhov žralokov, biely, šedý, aj kladivohlavý. Ďalej sú to rôzne druhy murén, korytnačky, delfíny, tuniaky, koralové rybky a množstvo druhov koralov, sasaniek a morských húb. Na stretnutie žralokov je nutné byť tu v lete. Klasických žralokov je tu možné stretnúť koncom jari až začiatkom leta.
Upozornenie:
Marsa Alam môže byť veterné, more nemusí byť stále pokojné, preto treba byť obozretný a rátať aj so zmenami stavu hladiny a tiež pozor na silné morské prúdy, ktoré je viac možno pocítiť na miestach viac na otvorenom mori, ďalej od pevniny. Silné morské prúdy by nemali byť na miestach, ktoré sú obľúbeným potápačmi ako je napríklad niekoľko krát spomenutý koralový ríf Elphinstone.


Aquarius Diving Club Red Sea
Potápačský klub poskytuje okrem stanovených služieb aj balíčky. Okrem Marsa Alam poskytuje služby aj v lokalite Hamata južnejšie od Marsa Alam. Rezerváciou svojho balíčka cez web získavate zľavu 10 percent. Pri porovnaní s iným poskytovateľom služieb sa Aquarius javí ešte prijateľný. Porovnajte však vy cenník v čase vášho hľadania aktuálny s ostatnými.
Web: http://www.aquariusredsea.com

Beach Safari Marsa Alam
Denné výlety zavedú návštevníkov k reefom okolo Marsa Alam, k rífu Elphinstone, ku Shaab Samadai a podobne. Hovoria plynulo nemecky a sídlo potápačskej školy majú dokonca v Nemecku na adrese Josef Luck, Spechtstr. 73 Nordhorn Germany D-48527.
Web: http://www.marsa-alam.net/

Diving Ocean
Sídli v blízkosti hotela Tulip v Marsa Alam. Vlastní vlastné lode a vypláva z Port Galeb, z El Nabáá a Marsa Alam
Web: http://www.divingocean.com/

Deep South Diving Dive Club and Eco Lodge
Komplikovaný názov, ale nič to nemení na naozaj dobre prevedených kvalitných stránkach a odbornej stránke ich ponuky. Poskytujú kurzy PADI, SSI, BSAC a CMAS. Hovoria holandsky, rusky, arabsky a anglicky.
Web: http://www.deep-south-diving.com/main.html

Dive Away
Poľský poskytovateľ potápačských služieb v Marsa Alam v sebe zahŕna niekoľkých poskytovateľov a cez tieto stránky sa dá priamo objednať a zistiť zájazd do Marsa Alam.
Web: http://www.dive-away.pl/egipt/marsa_alam

Oxygene Divers
Potápačské centrum ponúkajúce potápanie v Marsa Alam. Ako novinku predstavuje aj potápanie v miestnych jaskyniach.
Web: http://www.oxygenediving.com/marsa-alam

Ocean Diving
Ďalšie potápačské centrum pri Červenom mori v Marsa Alam. Nachádza sa v blízkosti hotelu Tulip Resort a otvorili ho v roku 2004. Ponúkajú unikátne výlety k rífu Elphinstone a ku delfínom v Samadai Delphin House. Poskytujú potápačské kurzy PADI a ESA a samozrejme aj nejaké výlety pre neprofesionálnych potápačov.
Web: http://www.divingocean.com/marsaalam

Sea World Diving center
Nachádza sa priamo v hoteli Three Corners Triton Sea Beach resort. Svoje služby poskytujú vo francúzskom, nemeckom, talianskom a anglickom jazyku. Kurz sa dá rezervovať a zariadiť aj priamo online cez ich stránky. Potápanie a šcnorchlovanie. Majú kurzy s PADI a ITF SSI.
Web: http://www.seaworld-diving.it/

South Red Sea Enterprises
Pravé potápačské centrum, ktoré si po vás príde na letisko, ubytuje vás, prevedie svetom potápania a samozrejme zaistí všetko potrebné. A to odpovedá aj cene výjazdov na otvorené more. Sídlo majú v Káhire na adrese 14ST El Gehad - Heliopolis – Cairo, ale kontakt je napríklad aj na emaili: operation(zavináč)southredsea.net alebo southrd(zavináč)starnet.com.eg. Slušne spracované stránky potápačského klubu nájdete na adrese
Web: http://www.southredsea.net/

Werner Lau
Stránky majú trochu metúce. Hoci majú napísané Bali, fungujú aj v Marsa Alam. Inštruktori ovládajú niekoľko svetových jazykov, preto máte šance sa dohovoriť akoukoľvek svetovou rečou.
Web: http://www.wernerlau.com/
 

 

 EGYPT a MARSA ALAM
Všetky práva vyhradené © 2010 MARSAALAM.eu - CESTOVANIE.biz  - kontakt: marsaalam*cestovanie.biz - osobné údaje
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie a akúkoľvek ďalšiu distribúciu, sa zakazuje. All right reserved, all uses of published materials are prohibited. Any next distributions and reproduction of any materials without knowledge and agrees of authors is prohibited. Práca a snaha na tejto stránke je venovaná Lukezke.