Marsa Alam

 VIDEO   

Potápanie: Korytnačky
Potápanie: Koraly
Potápanie: Žraloky
Potápanie: Delfíny
Potápanie: Lamantíny
Potápanie: Elphinstone
Hotely
Oblasť, okolie
 

 KORALOVÉ ÚTESY   

Celá línia egyptského pobrežia je popretkávaná koralovými útesmi nesmiernej prírodnej hodnoty, ktoré tvoria neobyčajné miesto objavovania krás podmorského sveta. Tu si spomenieme významné koralové útesy v okolí Marsa Alam. - viac
 
náboženské stavby Marsa Alam
 

 MIESTA V OKOLÍ   

Nezostávajme len pri Marsa Alam. Trochu sa pozrieme aj na mestečko El Quseir alebo Port Ghalib. Obe sa nachádzajú severnejšie od strediska Marsa Alam a obe sú niečím zaujímavé. Prípadne dlhšie smerom na západ nájdete aj známe nálezisko Luxor.

 

 

Potápanie v Marsa Alam
 
 RADY NÁVŠTEVNÍKOM

Niekoľko krátkych ale stručných, jasných a dôležitých informácií na jednom mieste predstavia Marsu Alam z hľadiska turistického. Informácie, ktoré ocenia neskúsení turisti predstavujú súhrn základných vlastností, pokynov a faktov. Mnohé z nich sú platné skôr pre celý Egypt a ne len oblasť okolia Marsa Alam. - viac  

 
 REKLAMÝ PRIESTOR
 
 PARTNER STRÁNOK

Cestovanie.biz server o cestovaní
TIP: Recenze a fotky Marsa Alam

Ďalší partneri a cestovné kancelárie >>>

 

 

 NÁRODNÝ PARK WADI GAMAL - MARSA ALAM   

Národný park Wadi Gimal

V blízkosti Marsa Alam sa nachádza niekoľko čiastočne osamotených alebo len spojených koralových útesov. Pre potápanie ako stvorené. Asi 30 kilometrov na sever od okraju hotelovej oblasti Marsa Alam sa nachádza oblasť menom Abu Dabbab. Ide o do neúplnej podkovy formované koralové útesy, ktoré majú v sebe aj miesta s jemným pieskom. Miesto je vyhlásené pre výskyt vzácnych veľkých korytnačiek. Dovtedy ste ich mohli vidieť v niektorých akváriách, prípadne v dokumentárnych filmoch. Len čo sa ponoríte a tiež sa vám podarí spozorovať niektorého z týchto prekrásnych tvorov, pochopíte, čo asi prežívajú bádatelia v dokumentárnych filmoch, aj keď tí majú už čo to odžité. Okrem korytnačiek sú tu však aj dugongy, neobyčajné zvieratká, ktorým prisúdili aj trochu komické meno – morská krava. Útesy v blízkosti Samadai a Doplhin House už napovedajú, že zrejme pôjde tiež o zaujímavé miesta. Samozrejme. Zdržiavajú sa tu aj delfíny, čo je veľkým lákadlom pre turistov obľubujúcich tieto inteligentné tvory. Turistov by ste tu našli z Ázie, z USA, Kanady, celej Európy alebo ako my, aj Brazilca. Koralové miesta pritom majú aj viacero jaskýň koralových útvarov, ktoré vyhľadávajú ryby a iné morské živočíchy ako svoje útočisko a ďalej dopomáhajú tvarovať celú oblasť už po tisícročia. Za zmienku stoja aj útesy nesúce mená ako Abu Dabbour, Mars Moorea, Shaba Marsa, Gabel Rossos , Tondoba Bay, Marsa Carb a podobne.

Originálny názov národného parku Wadi Gimal je Jazirat Wadi Jimal. Na priloženej polohe a satelitnom pohľade sa sami presvedčte o tom, že je lokalita výnimočná už z vody. Miesta, ktoré sa javia ako ostrovčeky nie sú súšou nad morom, ale vyvýšeným koralovým podložím, ktoré tvorí bohaté priestory pre ešte bohatší podmorský svet. Objavovať práve tu krásy tejto lokality, potom pochopíte, prečo je toto miesto vyhlásené medzi potápačmi na celom svete. Nemusíte však ísť príliš hlboko, aby ste sami mohli pozorovať niečo z krás koralových útvarov a obyvateľov týchto miest. Ak nemáte šnorchel so sebou, určite vám ho požičajú.


Zväčšiť mapu
 

 

 



EGYPT a MARSA ALAM
Všetky práva vyhradené © 2010 MARSAALAM.eu - CESTOVANIE.biz  - kontakt: marsaalam*cestovanie.biz - osobné údaje
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie a akúkoľvek ďalšiu distribúciu, sa zakazuje. All right reserved, all uses of published materials are prohibited. Any next distributions and reproduction of any materials without knowledge and agrees of authors is prohibited. Práca a snaha na tejto stránke je venovaná Lukezke.