Brayka Bay Resort

Hotel Brayka Bay Resort je od letiska vzdialený niečo viac ako pol hodinku cesty autobusom. Napriek rôznym fotografiám tam cestujete so zmiešanými pocitmi a ocitáte sa prekvapení, že hotel je krajší ako na fotkách vyzeral. Má rozľahlý areál. Bohaté záhrady majú rôzne dreviny, celé stromy, aj kríky s kvetmi od výmyslu sveta. Nachádza sa tu aj most, ktorý vedie cez vodný kanál, ktorý však končí tesne vedľa mosta a je skôr takou atrakciou, architektonickým prvkom. Areál je upravený a veľmi pekný.

Ubytovanie

Hostí pri ubytovaní čakajú dekorácie z kvetov, príjemne zariadené čisté izby, čisté sociálne zariadenie a na balkóne ratanový nábytok. Len málo izieb má tieň vďaka bohatému porastu kvetov a kríkov s kvetmi. Rodinné izby sú dve miestnosti spojené dverami, niekedy so samostatným vstupom pre každú. Niektoré izby majú aj vypuklú strechu typickú pre marocké, alebo iné orientálne stavby.

Brayka Bay Marsa Alam Brayka Bay Marsa Alam

Jedlo a nápoje

Reštaurácia pokrýva potreby hotela, z jedál je čo vyberať. V Da Mario reštaurácii vonku si môžete dať pizzu. Alebo v reštaurácií výdatné obed, alebo večeru. Výber je tu bohatý, len občas niektoré dni sú slabšie ako iné. Stále dostatočne bohaté aj pre väčšieho jedáka.

Pláž

Pláž je rozľahlá, piesková, s prístupom do mora, ale len priamo do mora. Po bokoch je oblasť koralová neprístupná verejnosti, na ktorú nemožno vstupovať práve pre ochranu miestnych živočíchov a koralov. Na ohraničenie plávajúcej oblasti upozorňuje niekoľko cedúľ, takže sa nemusíte pri sledovaní tabuliek dopustiť žiadneho prehrešku. Pre deti je tu pár preliezačiek.

Brayka Bay Marsa Alam Brayka Bay Marsa Alam

Služby

Služby má na naozaj dobrej úrovni. All inclusive bar pri bazéne je prístupný priamo z vody aj po súši. Je to celkom zábavné sa kúpať a zároveň piť. Množstvo zelene plní dekoračnú úlohu. Hotel má aj malú klikniku. Wellness služby sú tu pre každého, čo si chce vylepšiť deň. Kúpele, masáže, sauna a podobne sú doplnené fitness centrom / posilovňou, vnútorným bazénom a oddychovou plochou.

Také by se mohlo líbit: Více od autora