Carnelia Beach

Hotel Carnelia beach sa nachádza mierne stranou od iných hotelov. Hotel je trochu v horšom stave z dôvodu, že začiatkom roku 2011 tam prebieha rekonštrukcia chodníkov, niektorých častí budovy, ale pritom stále nemáte pocit, že sa budova niekam pohla. Dominantou celého areálu je rozľahlý areál trávnatej plochy s palmami, drevinami a okrasnými kvetmi. Kde tam možno nájsť veľké mušle, ktoré si samozrejme nesmieme vziať domov a aj preto sa o ne hotel nebojí.

Menšia recepcia je predelená terasou a až potom je vstup do väčšej haly, v ktorej je aj bar, prípadne počítače pre prístup na internet. Je tu niekoľko miest na sedenie pri stole v kreslách. Celkovo hotel vyznieva menej luxusne ako niektoré 5* hotely, najmä preto, že sám je hotel niečo medzi 3 až 4 hviezdičkami a tomu aj odpovedajú služby.

Carnelia Beach, hotel Marsa Alam

Carnelia Beach, hotel Marsa Alam

Ubytovanie

Na ubytovaní nie je čo vytknúť. Teplá voda tečie, umývanie podláh funguje, vymieňanie bielizne je v poriadku. Býva sa dobre, v televízií fungujú arabské televízie ako aj BBC.

Jedlo a nápoje

Na raňajky, na obed aj na večeru máte voľný výber. Niektoré dni naozaj prekvapuje výber, v iné zas je to trochu slabšie, no človek nehladuje a stále je si z čoho vyberať. V hlavnej hale lobby baru je možné si vybrať nápoje. Pivo a víno v bežnom all inclusive nie je. Treba si dokúpiť, čo je možné na recepcii a vymenia vám pásky na rukách. Komu ale nejde o pivo a víno, je mu to v podstate zbytočné.

Carnelia Beach, hotel Marsa Alam Carnelia Beach, hotel Marsa Alam

Pláž

Hotel má dlhú piesočnatú pláž s jemným pieskom a menším podielom častí mušlí a koralov. Na pláži sú ležadlá a pokiaľ si dobre spomínam tak aj uteráky na pláž.

Služby

Personál je milý, na recepcii sú ochotní ľudia. Čokoľvek sa deje, chcú to riešiť. Bar pri bazéne má čo ponúkať a v bare v hale bežne bývajú aj dvaja barmani. Obchodíkov tu nie je veľa, nezabudnite vykecávať ceny všade, kde nie je pevne stanovená cena. Mnohé pevné sú.

Carnelia Beach, hotel Marsa Alam

Také by se mohlo líbit: Více od autora