Co si mám pod egyptskou kuchyni představit blíže?

Pokud nevíte, co egyptské kuchyně očekávat, pak se připravte na určitá pravidla, která vás čekají. Jestliže se těšíte na podobnou kuchyni, jakou má Česká republika, s největší pravděpodobností vás zklameme. Egyptská kuchyně se svým způsobem řadí mezi islámské. Mimo jiné byla ovlivněna okolními státy. To se dost podepsalo na stolech. Jídlo, které na nich uvidíte je zcela odlišné. Jakmile si ale na egyptskou kuchyni zvyknete, určitě vám zachutná.

Na co je potřeba zapomenout?

Islámské státy se vyhýbají vepřovému masu. To jistě víte ze školy nebo z televizních dokumentů. Pokud jste se na vepřové maso po egyptsku těšili, pak je potřeba za něho najít náhradu. Jinými slovy se ho na egyptských místech nedočkáte. Je vaše konkrétní destinace letovisko Marsa Alam? Kuchyně je stejná, protože se pořád jedná o Egypt. Kromě toho, že neochutnáte vepřové maso se musíte řídit dalšími pravidly. Mezi ně patří například abstinence. Alkoholu se tady totiž taktéž vyhýbají.

Co si mám pod egyptskou kuchyni představit blíže

Zapomeňte na to, že si každý večer dopřejete skleničku dobré whisky nebo piva. Pokud to bez alkoholu nedokážete vydržet, není Egypt tím pravým místem pro vás. Jestliže vám nevadí, že se na Marsa Alam budete muset alkoholu vyhýbat, dovolenou si náramně užijete, a to včetně kuchyně. Na co se můžete těšit? V první řadě na velké množství různých typů koření. Koření dodává všem jídlům tu správnou chuť. Konec konců koření používáme i v České republice. Tady však anrazíte na takové druhy koření, které doposud neznáte.

Co si mám pod egyptskou kuchyni představit blíže?

K egyptské kuchyni je typické například jehněčí maso, kachna, husa nebo skopové. Dále pak rýže a chutné ryby. Ty na stole rozhodně nesmí ani v nejmenším chybě. Každé jídlo se dá udělat jiným způsobem. Nepočítejte s tím, že se tato jídla budou servírovat stejně, jako v České republice. Co se týče nápojů, ty nejspíš budete znát. Nápojový lístek se v zemích příliš nemění.

Také by se mohlo líbit: Více od autora