Dovolená se blíží aneb sbalte se na Marsa Alam

Taky se Vám stává, že nevíte, kde začít, když plánujete, co si s sebou na cesty sbalit? Je to přeci pokaždé stejné, přesto si vždycky znovu napíšete seznam, abyste na něco nezapomněla? A přitom váš partner je vždy sbalen za polovinu času, s polovinou věcí, za celou dovolenou si neposteskne, že mu něco chybí a vrací se spokojený? V jednoduchosti je krása a platí to prostě všude.

  1. VŠE SI NEJDŘÍVE PŘIPRAVTE NA POSTEL

Pravidlo číslo jedna je základ, pokud začnete kupit jednotlivé věci hned do kufru, v půlce zapomenete, co jste si sbalila a zbytečně Vám budou věci přibývat. Když si vše rozhodíte na postel, zjistíte přesně, kolik triček jste si připravila, jaké spodní prádlo nebo zda máte něco na sebe, pokud se ochladí.

TIP: Věc, kterou si s sebou vezmete do letadla, jelikož v letadle bývá kvůli klimatizaci poměrně zima, může sloužit jako věc, kterou budete v cizině nosit navečer, když se mírně ochladí a nemusíte si s sebou balit další svetr.

  1. ROZDĚLTE SI BALENÍ PODLE DENNÍCH AKTIVIT

Když začínáte balit, promyslete si, jak bude takový Váš den na dovolený vypadat. Ráno vstanu, obuji si přezuvky, dojdu do koupelny, vyčistím zuby, umyji obličej, učešu se a řasy přetřu řasenkou. Obleču si šaty, boty a jdu na snídani, věci si dám do nějaké tašky s sebou. Pak se vrátím do pokoje a připravím se na pláž. Plavky, ručník, sluneční brýle, na hlavu klobouk, do tašky opalovací krém a knížku, mobil a sluchátka na poslouchání hudby. Další zábava? Šachy, křížovky nebo tablet. Je zcela na Vás, jak se zabavíte. A jak to tam vypadá? Mám all inclusive nebo si s sebou vezmu pití? Ležím pod deštníkem nebo s sebou potřebuji nějaký? Večer na pokoji nabiju vybitý mobil, na sebe hodím pyžamo, odlíčím se, natřu krémem po opalování. Je potřeba si představit, jak bude den probíhat a podle toho balit postupně věci. Uvědomit si, co k tomu budu potřebovat, jak to dělám doma.

  1. TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE V KABELCE

Že to tak není? Ale je! V kabelce nosíme ty nejdůležitější věci- mobil, peněženka s doklady, klíče, kapesníčky, prášky. Přihoďte pas a doklad o zdravotním pojištění, vyhoďte věci, co Vám na každém letišti stejně zabaví a nejdůležitější zavazadlo máte zabalené ihned.

  1. PROJDĚTE SE PO BYTĚ

Při balení je dobré projít si byt a uvědomit si, na co jsem zapomněla.  Nejdříve koupelna, projděte si jednotlivé šuplíky a dobalte vše, co nutně potřebujete, ať už je to oblíbená vůně, nebo jen gumička do vlasů. Pak otevřete šatní skříň, a když pojedete po jednotlivých poličkách, určitě si taky vzpomenete, co jste zatím do kufru nepřibalila.

Dovolená se blíží aneb sbalte se na Marsa Alam

  1. JAK TO, ŽE TOHO MÁM VŽDYCKY JEDNOU TOLIK?

I když vše zabalíte, nikdy nebude Váš kufr poloprázdný, jako je kufr Vaší drahé polovičky? To je jednoduché. Muži moc neřeší, co si na sebe vezmou, a někteří neřeší ani kolikrát si to vezmou. S tím nic asi nenaděláme, ale jsou zaručené triky, díky kterým těch věcí opravdu nebude tolik. Volte vždy jednoduché kombinace. Jednobarevná trička sladíte vždy, ovšem květované či geometrické vzory hrající všemi barvami už tak jednoduše nesladíte. Když zvolíte kombinace, které k sobě jdou, nepotřebujete od každého svršku tolik kusů. Pak Vám stačí jedny riflové kraťasy, jedna sukně a k nim 5 různě barevných triček a můžete kombinovat.

TIP: Kupujte cestovní balení. Malá pasta na čištění zubů, šampón nebo čistící voda zabere polovinu místa. Často bývají i součástí hotelových pokojů, takže šampóny nebo mýdla takřka nemá cenu s sebou balit.

Také by se mohlo líbit: Více od autora