Dreams Beach

Dreams Beach patrí do siete hoteloch Dreams Resort, ktoré môžeme ájsť ešte v Sharm El Sheiku a Hurghade. Leží asi hodinu cesty autobusom na sever od letiska, stále v oblasti Marsa Alam, bližšie k mestu Port Ghalib. V jeho okolí nie sú žiadne možnosti nákupu, no priamo v hlavnej budove a mimo hotel sa nachádza niekoľko predajcov, lekáreň, šperky, suveníry a podobne.

Dreams Beach Resort

Ubytovanie

Ubytovanie je naozaj na dobrej úrovni. Hotel sa podľa egyptského hodnotenia prezentuje pod 5 hviezdičkami. Síce sme mali problém na našej izbe so vstupnou kartou, inak bolo ubytovanie v poriadku. Na recepcii je možné vypýtať aj druhú kartu, pokiaľ nie je hotel plne obsadený. Upratuje sa každý deň. Ak upratovača nepozdravíte, vie si s úsmevom a humorom vyprosiť, aby ste ho pozdravili, čo je trochu neobvyklé, ale ok. V kúpeľni je približovacie zrkadlo na líčenie a ošetrenie pleti, fén, aj telefón. Ďalej vaňa so závesom, šnúrou na bielizeň a záchod s bidetom hneď vedľa. Umývadlo v kúpeľni je jedno z dvoch, pričom druhé je v malej miestnosti pred kúpeľnou bez dverí. Izby majú prístelku na rozkladacom gauči, ktorý je však pohyblivý a po čase máte pocit, že ležíte v jame. V miestnosti s ana dlažbe nachádza koberec, alebo dva. Televízor je v skrinke. Kanály poľské, BBC, a rôzne arabské s pár talianskymi. Nič české a slovenské.

Jedlo a nápoje

Z jedla vás nechytá okamžite faraónová pomsta. Zbalený antinal bol zbytočný. Výber nie je ohromujúci, ak máte ale radi zeleninu, nezvyčajné zeleniny a exotické úpravy, prídete si na svoje. Na raňajky je bohatší výber syrov a pečiva. Omeletu vám vyrobia na požiadanie. Nápoje sú nealko všetko len tangy z prášku. Nápoje sa tu oplatí piť so zárukou pravosti tonicu. Tonic je Sweps, známy aj u nás, ktorý otvárajú z plechoviek. Ako náhle sa na čašníka nepozriete a nesledujete jeho postup, je vám schopný do tonicu priliať vodu a až taký vám ho priniesť. Robia to pri objednávkach, keď vás zdvorilo pošlú sadnúť s tým, že prinesie nápoje o chvíľku k stolu. Každý deň počas obedov v reštaurácii v blízkosti lode je v ponuke aj pizza. Poobede sú palacinky. Nechýba výber ovocia po celý deň.

Pláž

Pláž je pred hotelom, ale po vstupe do vody po vás pískajú. Všade sú malé hviezdice, raky, kraby, v nízkej vode sa i tak nedá kúpať, ide o koralové podložie, ktoré by trebalo prejsť. Na ľavo pri otočení k moru sa nachádza cestička ku gýčovému stanu pre zaľúbencov s anjelom a viac na ľavo je mólo so vstupom do mora a chlapíkom, ktorý vám požičia šnorchel. Je tu vstup priamo na miesta s prekrásnymi rybkami v mori. Uteráky na pláž sú zdarma, prostredníctvom towel card, ktorú získate pri ubytovaní a dajte pozor, aby ste ju nestratili.

Služby

Personál je usmievavý. Na hlavnom bare v hlavnej hale pracuje čašník podobný na Roberta Rosenberga v chudšej a arabskej podobe. Baví ľudí grimasami a trikmi s telom. Drinky a koktaily podáva bez rečí a mieša pred vami. Kuchári sú počas raňajok a večere na rajóne a sledujú, či niečo netreba priniesť alebo zariadiť. Syry sa narezávajú až keď hosť prejaví záujem o syr. Čistenie izieb prebieha v poriadku. Recepcia je ochotná. Klientela je nemecká, britská, ruská, česká a poľská, no animátori sú Rusi hovoriaci aj po anglicky. Rybia reštaurácia a talianska reštaurácia sú na rezerváciu. Dokonca 1x zadarmo na pobyt a osobu. Neprehliadnite niekoľko bazénov a jeden krytý v budove s fitness centrom. Nachádza sa tu aj sauna, perličkový kúpeľ a to všetko je v all inclusive. Masáže sú už za úhradu.

Také by se mohlo líbit: Více od autora