Jakou finanční hotovost vzít s sebou na Marsa Alsa?

I přes to, že se dnes běžně v zahraničí využívají platební karty, většina lidí řeší, jakou hotovost si s sebou vzít na zahraniční dovolenou. Pokud cestujete na letovisko Marsa Alam, bude vás tato otázka tížit s největší pravděpodobností o něco více. Je to dáno tím, že se jedná o netypickou dovolenou, na kterou se mnoho čechů nedostane. Co se týče Chorvatska nebo Řecka, naleznete několik tipů na různých internetových diskuzí. Jak je to ovšem s tímto místem?

Ceny se mění všude, nejenom v České republice

Ceny se mění bohužel všude, netýká se to čistě jenom České republiky. Pokud na Marsa Alam cestujete každým rokem, budete nejspíš letos potřebovat jinou finanční hotovost než tomu bylo v předchozích letech. Změna ceny se dotýká nejčastěji různých zábavných akcí, ať už se jedná o kurz potápění či jiné zajímavé aktivity. Nemyslete si však, že ceny jídel zůstávají stejné. I tady si budete muset z kapsy vytáhnout větší finanční hotovost. Pokud vás tedy tato otázka pořád tíží, rádi vám s ní poradíme. Připravte se ale na to, že je dobré mít vždy u sebe hotovost.

Jakou finanční hotovost vzít s sebou na Marsa Alsa

Platební karty dnes sice fungují po celém světě, ovšem na druhou stranu na ně nelze stoprocentně spoléhat. Jinými slovy může dojít k výpadku. Jak tedy spočítat ideální finanční hotovost? Je dobré si stanovit, co všechno v daný den budete dělat a poté částku vynásobit počtem dnů, kolik na dovolené strávíte. Při troše štěstí určitě naleznete přibližné ceny, které jsou na Marsa Alsa. Jakmile zjistíte alespoň přibližné ceny, můžete lépe spočítat, jaká bude vaše průměrná útrata. Následně ji vypočtěte počtem dnů, jak jsme již naznačovali v předchozích větách. Tím konečná cena nekončí!

Připočítejte plus/mínus 20 až 25 %

Platební kartu mějte vždy u sebe. Kromě ní je ale dobré si s sebou vzít finanční hotovost. Dojdete-li k určité částce, připočtěte k finální částce přinejmenším 20 až 25 %. Tím si zajistíte jakousi stabilitu a bude se vám na dovolené lépe usínat. Zvlášť v momentě, kdy za dovolenou zvolíte letovisko Marsa Alsa.

Také by se mohlo líbit: Více od autora