Je Marsa Alam bezpečné letovisko pro letní dovolenou?

Tak ako má pre pôsobení médií nejeden Slovák pochybnosti z vycestovania aj do mnohých iných krajín, aj pri Egypte a letovisku Marsa Alam sa objavujú úvahy o bezpečnosti letoviska. Pravdou však zostáva, že útoky v Paríži neodradili milióny turistov, aby do Paríža cestovali. Akékoľvek trestné činy páchané v krajinách turisticky navštevovaných a populárnych, sú veľmi rýchlo zdieľané, no len k správam z arabských krajín pristupujeme s nedôverou. Tak sa stretávame aj v prípade Marsa Alam s celkovým hodnotením letoviska ako Egypta a ak sa odohral akýkoľvek útok v Egypte, je tak vnímaný ako v celej krajine. Takéto uvažovanie je nesprávne. Vzhľadom na rozlohu je to dokonca to isté, ako keby sa útok odohral vo Varšave, ale budeme sa báť cestovať do Bratislavy. Alebo môže byť pokojne príkladom vzdialenosť Káhiry od letovísk porovnateľná s udalosťami vo Varšave, pre ktoré sa budete báť cestovať do Viedne.

Marsa Alam je bezpečné aj pre nasledujúce dôvody

Marsa Alam je bezpečným letovisko maj pre nasledujúce dôvody, ktoré dokáže ako reálne zhodnotiť ktokoľvek, čo Marsa Alam navštívil.

  • Letovisko je skôr o relaxe bez väčších sústredení a aktivít akýchkoľvek iných smerov ako je rybolov, potápanie, doprava a turistický ruch
  • Nemáte tu centrum a nákupné možnosti tak bohaté ako v Hurghade a už vôbec nie také ako v Káhire. Hotelové rezorty sú oddelené prázdnou plochou, nespájajú ich žiadne husté zástavby.
  • Hotelové areály sú chránené.
  • Marsa Alam sa neodohral ešte žiadne útok, či nepokojná situácia. Rovnako aj v Hurghade sa nekonajú žiadne nepokoje, ktoré by mohli narušiť situáciu a atraktivitu letoviska.
  • Marsa Alam má viacero predností, pre ktoré sa sem ľudia opakovane vracajú. Sú to síce najmä potápači, no ak nepotápate, užijete si jednoducho fakultatívne výlety, pohostinnosť hotelov, pláže, more a pohodu. Podmorský svet a potápanie pre Vás môže pokojne zostať naďalej veľkou neznámou.

Dôvody na ohrozenie bezpečnosti však existujú vždy. Napríklad keď si ich spôsobíte sami. Spálením sa na slnku bez dostatočnej ochrany, zranením pri potápaní, alebo prílišným užívaním. Vysvetliť si to však môže každý po svojom.

Také by se mohlo líbit: Více od autora