Marsa Alam a bezpečnostní opatření

Čas od času se objeví zprávy o různých nešťastných událostech, které se odehrávají v Egyptě, konkrétně pak v rudém moři. K němu patří i oblíbené letovisko Marsa Alam. Pokud zde plánujete rodinou dovolenou, je potřeba se seznámit s určitými pravidly. Jestliže se jich budete držet, snižujete tím riziko nebezpečí. Zvlášť ve chvíli, kdy cestujete s dětmi je důležité vědět, co vás na místě čeká, od samotného moře, až po živočichy žijící v něm. Rozhodně nic neberte na lehkou váhu, protože možná rizika bohužel k dovolené patří.

Marsa Alam a bezpečnostní opatření

V první řadě musíte děti naučit tomu, aby z moře nic nesbírali. To se týká i mušlí, protože ve většině případů v nich žijí živočichové, kteří by mohli být dítěti nebezpeční. Zároveň je důležité děti informovat mimo jiné i o tom, že by se živočichů neměli vůbec dotýkat. O to více tento bod platí v momentě, kdy nevědí, o jakého živočicha se jedná. Živočichům je dobré se vyhýbat obloukem. Pořád se držímě těch živočichů, o kterých nevíme žádné informace. Pochopitelně je dobré ponechávat jim určitý klid.

Marsa Alam a bezpečnostní opatření

Občas se může stát, že se před vámi objeví během krátké doby agresivní ryby. Snažte se stáhnout z daného místa do bezpečí. S největší pravděpodobností bylo narušeno jejich teritorium. Při vstupu do vody mějte na sobě obuv. Chráníte tím nejenom nohy, ale i sebe. Dále je na místě vědět, jaká hloubka vás čeká ve chvíli, kdy se vzdalujete od břehu. Ten byste měli mít pokaždé na dohled. Útesy nebývají bezepčné, protože ve většině případu sahají těsně pod hladinu. Co to znamená? Jednoduše řečeno plavte podél útesu.

Ve skupině nebo s rodinou

Chcete-li jít šnorchlovat a poznávat podmořský svět, nikdy nevstupujte do moře bez doprovodu druhé osoby. Ta v případě nouze může vždy zavolat pomoc. Pokud se seberete a nikomu nedáte vědět o tom, kam jdete, může to mít pro vás nepříjemný dopad. K posledním pravidlům patří bezpečnost v noci. Jinými slovy v noci za žádných okolností nevstupujte do vody.

Také by se mohlo líbit: Více od autora