Marsa Alam aneb rybička Nemo

Egypt je místo, kde můžete odcestovat po celý rok, a to díky vysokým teplotám. Pokud tedy přemýšlíte o dovolené ještě před létem, pak je toto místo bezpochyby tou správnou volbou. Mezi oblíbené letoviska patří Marsa Alam, na které mimo jiné najdete i zajímavé živočichy, jež chcete vidět ve volném světě, nikoliv v zoologických zahradách. Jestliže máte rádi podmořský svět, nemohli jste si vybrat lépe. Marsa Alam vám dá dopřeje vše, co od dovolené očekáváte.

Marsa Alam aneb rybička Nemo?

V první řadě si řekneme něco o samotném letovisku. To bylo otevřeno přibližně před 17 lety. Od té doby jej navštívilo nespočetné množstvé turistů. Největší nával se ovšem začal na letovisku vyskytovat až o 8 let později. Tady přichází obrovský zlom, co se týče návštěvníků. Letovisko rázem patří k těm nejvyhledávanějším vůbec, alespoň pro Egypt. Z počátku na místě nebylo prakticky nic. Postupem času se zde ale vybudovalo neuvěřitelné letovisko, jež navštěvuje ročně velké množství turistů, jak jsme již naznačovali.

Rybička Nemo na Marsa Alam

Kdo by neznal slavnou pohádku „hledá se Nemo?“ Zajímavě pruhovaná rybička, jejichž pravé jméno je Klaun očkatý. Pokud se se svými dětmi rádi na tuto pohádku díváte, máte o to větší důvod navštívit Marsa Alam. Jde totiž zároveň o letovisko, kde se vyskytuje spoustu nádherných mořských živočichů. Výhodou tohoto místa je fakt, že žijí volně, bez toho, aniž by je někdo držel v akváriu. S největší pravděpodobností očekáváte odpověď na otázku, zda se na letovisku vyskytuje samotný Klaun očkatý. Jak již bylo řečeno, odpověď je ano.

Místo rozhodně navštivte

Samozřejmě vás čekají i jiná dobrodružství, o které nesmíte ani v nejmenším přijít. Od jiných mořských živočíchů, přes zábavu až po krásná místa, která můžete se svou rodinou navštívit. Záleží na vás, jak budete chtít dovolenou prožít. Naplánujte si vše od začátku, až do samotného konce. Ušetříte tím spoustu času. Teď už vám nezbývá nic jiného, než se těšit.

Také by se mohlo líbit: Více od autora