Ubytování

Mohutná hotelová výstavba, ktorá zmenila tvar niektorých časti tejto oblasti reagovala na zvýšený záujem turistov o túto lokalitu. Žiadanosť miesta ale aj záujem hotelierov o Marsa Alam stále narastá, preto za rok pribudnú aspoň tri alebo štyri hoteli. V posledných dvoch rokoch sa oblasť teší aj obľube zo strany klientov z Česka, Poľska a Slovenska. Hľadať ubytovanie v Marsa Alam môžete buď priamo cez niektorú cestovnú kanceláriu, systém rezervácie ubytovania na vlastnú päsť, prípadne si ho môžete zaistiť prostredníctvom Diving centier, kde to však nemusí byť vždy výhodné.

Hotely v letovisku Marsa Alam

Záleží na poskytovateľovi. Sú aj také potápačské kluby, ktoré vás ubytujú u seba na lodi, prípadne u seba vo svojom dome. Záleží na koho narazíte a čo si vyberiete. Dobrodruhovia môžu vyskúšať Wadi Lahami, ubytovanie v stanoch vzdialené 120 km na juh od Marsa Alam. Wadi je skôr určené pre milovníkov Kitesurfingu a potápačov. Pre klasického návštevníka cestujúceho za oddychom, relaxom a aj potápaním je tou najpohodlnejšou voľbou zrejme výber cez cestovnú kanceláriu, ktorá sa postará aj o všetky náležitosti, stravovanie a dopravu zo Slovenska priamo na hotel a späť. Pokiaľ smerujete za potápaním, azda v blízkosti každého hotela operuje niektorý z potápačských klubov.

Hotely

Hoteli v Marsa Alam sú všetky nové. Vybudované pre zvýšený záujem o potápanie a relax. Kedysi sem prichádzali potápači vyčerpávajúcou cestou až z Hurghady, prípadne na člnoch po mori, len aby mohli okúsiť potápanie v „zabudnutom“ Marsa Alam. Neporušené krásne koraly a nedotknutý morský život predurčil oblasť aby vyrástla do dnešnej podoby. Hotely si uvedomujú kde sú postavené a vedia, že k nim prichádzajú ľudia za kvalitnými službami a športom. Ponuka troj-, štvor- a päť hviezdičkových je preto stále bohatšia. Mnohé hotely sú pre svoje kvalitné služby známe v cestovných kanceláriách.

Na stránkach MARSAALAM.EU nájdete informácie o ubytovaní a recenzie hotelov v samostatných kategóriách: