Pět tipů, jak si letošní dovolenou na Marsa Alam užít

Známe to všichni. Celý rok šetříme na vysněnou dovolenou, pečlivě vybíráme ubytování a dlouho dopředu se těšíme. Odpočinkový pobyt si pak ale neužijeme podle našich představ. Hlavou nám běhají stresující myšlenky, jsme zklamaní z počasí a až se nám začne konečně pobyt líbit, je čas sbalit kufry domů. Přinášíme vám pár tipů, jak si letošní dovolenou pořádně užít.

Naplánujte si program do špatného počasí

Nenechte se rozhodit deštivým dnem. Dopředu si připravte několik variant, co podniknout, když vám počasí nebude přát. Deštivé ráno vás potom nezaskočí a nezkazí vám náladu na celý den. A možná objevíte něco, kam se vydáte i za hezkého počasí.

Zabezpečte si byt

Necítíte se pohodlně, když odjíždíte na delší dobu a váš dům zůstane osamělý? Pověste na balkon pár kousků starého prádla, aby to pro případné zloděje vypadalo, že se ve vašem domě něco děje. O pravidelnou kontrolu bytu požádejte příbuzné nebo kamarádku. Při té příležitosti vám mohou zrovna zalít květiny a ujistit vás, že je vše jak má být.

Pět tipů, jak si letošní dovolenou na Marsa Alam užít

Vezměte si s sebou to, na co nemáte celý rok čas

Už dlouho si chcete přečíst knížku, na kterou se vám od Vánoc na poličce práší? Dovolená je ideální čas. Ať už jedete k moři nebo na hory, večery s knížkou, lahví příjemného pití a bez budíku nastaveného na brzkou ranní hodinu jindy v roce zažijete jen těžko.

Sbalte se tak, ať vás nic nezaskočí

Trápí vás často bolest hlavy nebo žaludeční problémy při snědení jídla, na které nejste zvyklí? Vezměte si vyzkoušené léky, které vám vždy zaručeně pomohou. Navíc se vyhnete pátrání po lékárně a čekání na její otevírací dobu. Do kufru nezapomeňte přihodit kromě pečlivě sbalené lékárny také jehlu a nit, opalovací krém, kapesní nožík, krém na spálení od sluníčka a další nezbytné věci, na které jste zvyklí.

Vykašlete se na diety

Týden nebo čtrnáct dní dovolené není doba, během které byste zázračně zhubli při dietě, kterou se už měsíc snažíte dodržovat bez valného výsledku. A taky to není doba, za kterou byste přibrali deset kilo. Dopřejte si zmrzlinu, na kterou máte chuť, večer si dejte skleničku dobrého vína nebo ochutnejte místní speciality. Nemyslete na jídlo a vychutnejte si vaši dovolenou doslova. Na diety a hubnutí máte čas celý rok.

Také by se mohlo líbit: Více od autora