Potápění

Červené more je vyhlásené ako ideálne miesto pre potápanie a každoročne tak priláka naozaj množstvo ľudí len kvôli ponorom a šnorchlovaniu. Marsa Alam je preto nezabudnuteľným miestom pre potápačov amatérov aj skúsených profesionálov. Najmä oblasť niektorých koralových útesov, kde možno naraziť pri potápaní aj na vraky lodí, je skutočným rajom pre podmorský život. Plno rybiek rôznych farieb, druhov aj spôsobu života sa strieda s množstvom druhov koralov a sasaniek, ktoré nehybne, alebo plápolajúc v prúde vody tvoria často útočisko menším vodným dvorom, krabom a rybkám.

V oblastiach ďalej od brehov nie je ojedinelý ani žralok alebo delfíny. Keďže potápanie tvorí asi najlákavejšiu turistickú atrakciu v Marsa Alam, je priam až nutnosťou sa venovať aj priamo jemu. Ak smerujete do Marsa Alam a nemáte skúseností s potápaním, nič to, veď aj na to sú tu špecializované kurzy. Rovnako tak tu funguje požičovňa potápačskej výstroje. Informácie o týchto službách je možné získať priamo u svojho delegáta, alebo na internete nájdete viacero poskytovateľov potápačských služieb aj zo susedného Poľska, Nemecka a podobne.

Informácie

Teploty vody: v priemere: 24°C Január – 32°C August
Odev pre potápanie: pre zimné mesiace až po apríl je odporúčaný 5 milimetrový neoprén telu aj hlave. V letných mesiacoch stačí 3 mm.
Čas:
obdobie zvýšeného planktónu býva na jar, kedy môže byť voda menej priezračná. Inak je Marsa alam vhodné pre celoročné potápanie.
Vodný život:
Nachádza sa tu niekoľko druhov žralokov, biely, šedý, aj kladivohlavý. Ďalej sú to rôzne druhy murén, korytnačky, delfíny, tuniaky, koralové rybky a množstvo druhov koralov, sasaniek a morských húb. Na stretnutie žralokov je nutné byť tu v lete. Klasických žralokov je tu možné stretnúť koncom jari až začiatkom leta.
Upozornenie:
Marsa Alam môže byť veterné, more nemusí byť stále pokojné, preto treba byť obozretný a rátať aj so zmenami stavu hladiny a tiež pozor na silné morské prúdy, ktoré je viac možno pocítiť na miestach viac na otvorenom mori, ďalej od pevniny. Silné morské prúdy by nemali byť na miestach, ktoré sú obľúbeným potápačmi ako je napríklad niekoľko krát spomenutý koralový ríf Elphinstone.

Potápaanie červené more

Aquarius Diving Club Red Sea

Potápačský klub poskytuje okrem stanovených služieb aj balíčky. Okrem Marsa Alam poskytuje služby aj v lokalite Hamata južnejšie od Marsa Alam. Rezerváciou svojho balíčka cez web získavate zľavu 10 percent. Pri porovnaní s iným poskytovateľom služieb sa Aquarius javí ešte prijateľný. Porovnajte však vy cenník v čase vášho hľadania aktuálny s ostatnými.
Web: http://www.aquariusredsea.com

Beach Safari Marsa Alam

Denné výlety zavedú návštevníkov k reefom okolo Marsa Alam, k rífu Elphinstone, ku Shaab Samadai a podobne. Hovoria plynulo nemecky a sídlo potápačskej školy majú dokonca v Nemecku na adrese Josef Luck, Spechtstr. 73 Nordhorn Germany D-48527.
Web: http://www.marsa-alam.net/

Diving Ocean

Sídli v blízkosti hotela Tulip v Marsa Alam. Vlastní vlastné lode a vypláva z Port Galeb, z El Nabáá a Marsa Alam
Web: http://www.divingocean.com/

Deep South Diving Dive Club and Eco Lodge

Komplikovaný názov, ale nič to nemení na naozaj dobre prevedených kvalitných stránkach a odbornej stránke ich ponuky. Poskytujú kurzy PADI, SSI, BSAC a CMAS. Hovoria holandsky, rusky, arabsky a anglicky.
Web: http://www.deep-south-diving.com/main.html

Dive Away

Poľský poskytovateľ potápačských služieb v Marsa Alam v sebe zahŕna niekoľkých poskytovateľov a cez tieto stránky sa dá priamo objednať a zistiť zájazd do Marsa Alam.
Web: http://www.dive-away.pl/egipt/marsa_alam

Oxygene Divers

Potápačské centrum ponúkajúce potápanie v Marsa Alam. Ako novinku predstavuje aj potápanie v miestnych jaskyniach.
Web: http://www.oxygenediving.com/marsa-alam

Ocean Diving

Ďalšie potápačské centrum pri Červenom mori v Marsa Alam. Nachádza sa v blízkosti hotelu Tulip Resort a otvorili ho v roku 2004. Ponúkajú unikátne výlety k rífu Elphinstone a ku delfínom v Samadai Delphin House. Poskytujú potápačské kurzy PADI a ESA a samozrejme aj nejaké výlety pre neprofesionálnych potápačov.
Web: http://www.divingocean.com/marsaalam

Sea World Diving center

Nachádza sa priamo v hoteli Three Corners Triton Sea Beach resort. Svoje služby poskytujú vo francúzskom, nemeckom, talianskom a anglickom jazyku. Kurz sa dá rezervovať a zariadiť aj priamo online cez ich stránky. Potápanie a šcnorchlovanie. Majú kurzy s PADI a ITF SSI.
Web: http://www.seaworld-diving.it/

South Red Sea Enterprises

Pravé potápačské centrum, ktoré si po vás príde na letisko, ubytuje vás, prevedie svetom potápania a samozrejme zaistí všetko potrebné. A to odpovedá aj cene výjazdov na otvorené more. Sídlo majú v Káhire na adrese 14ST El Gehad – Heliopolis – Cairo, ale kontakt je napríklad aj na emaili: operation(zavináč)southredsea.net alebo southrd(zavináč)starnet.com.eg. Slušne spracované stránky potápačského klubu nájdete na adrese
Web: http://www.southredsea.net/

Werner Lau

Stránky majú trochu metúce. Hoci majú napísané Bali, fungujú aj v Marsa Alam. Inštruktori ovládajú niekoľko svetových jazykov, preto máte šance sa dohovoriť akoukoľvek svetovou rečou.
Web: http://www.wernerlau.com/