Věci, které si neberte na dovolenou

Je doba dovolených a část lidí odjíždí nebo odlétá na dovolenou k moři. Je důležité alespoň jednou za rok změnit prostředí, vyčistit si hlavu od běžných starostí a načerpat novou energii. Aby Vaše dovolená byla co nejvíce odpočinková, nemá význam sebou brát všechno, co by Vám mohlo přijít vhod. Udělejte si dovolenou co nejvíce bezstarostnou s minimem věcí. Které věci byste si určitě neměli přibalit do kufrů?

Příliš obuvi

 

Zabalte si jen dvoje nebo troje boty, které na místě skutečně využijete. Například boty do vody, boty na chození po městě a jedny pevné boty na řízení auta či na cestu. Boty s vysokým podpatkem a další okrasné boty jsou skutečně zbytečné. Dopřejte svým nohám co nejvíce kontaktu s pískem a mořskou vodou.

Potraviny

Pokud letíte letadlem, tak v dnešní době “hladoletů” je dobré si připravit na cestu vlastní občerstvení. Pokud jedete autem, tak si promyslet dobu cesty a tomu přizpůsobit jídlo na cestu. Pokud máte pobyt s “All inclusive”, nemá význam vozit v kufrech další spousty jídla. Ve vedrech jídlo velice rychle podléhá zkáze, a pokud na pokoji nemáte ledničku, dlouho nevydrží. Od toho přece jedete do ciziny, abyste ochutnali místní jídlo a speciality.
Věci, které si neberte na dovolenou

Make-up

Snažte se vzít jen minimum a skutečně nejnutnější věci, které denně využíváte. Nezapomeňte, že u moře jsou jiné klimatické podmínky a slaný mořský vánek a písek zrovna make-upu nesvědčí. Naopak mořská sůl a slunce jsou pro Vaši pleť tím nejlepším přírodním ochráncem a lékařem.

Mnoho oblečení

U moře je téměř vždy vedro a člověk má tendenci být co nejméně oblečený. Nezapomeňte, že se budete hodně potit a budete prosolení od hlavy k patě. Na pláž Vám všeobecně stačí plavky, jedno až trička, kraťasy. Vždy zauvažujte, jestli spousta oblečení, které jste do kufrů už dali, opravdu využijete.

Drahé doplňky

Nechte doma všechny šperky, řetízky, prstýnky, hodinky nebo dokonce i náušnice. Na dovolené je určitě potřebovat nebudete. Navíc se o ně nemusíte strachovat, že je někde ztratíte nebo je Vám někdo ukradne. Jaký má smysl tyto věci ukrýt do hotelového trezoru a vyndat až při zpáteční cestě domů?

Toaletní a kosmetické potřeby

Většina hotelů dnes nabízí základní věci, jako je mýdlo a šampon. A že to zrovna není Vaše oblíbená značka? Právě proto jedete na dovolenou, abyste vybočili ze stereotypu a okusili něco nového. Sbalte si pouze základní věci od zubní pasty po hygienické potřeby. Věci, které reálně používáte. Doma nechte například parfémy, které by Vaší pleti mohly používáním na slunci naopak utrpět.

Vždy si předem promyslete, do jaké lokality jedete a jaká je místní vybavenost. Ušetří Vám to mnoho času a starostí s balením zavazadel. Na místě odpadnou starosti s hlídáním případně ztrátou věcí. Budete mít jistotu, že Vaše dovolená bude co nejklidnější a bezstarostná. V jednoduchosti bývá krása.

Také by se mohlo líbit: Více od autora